Miejsca, w których znajdziemy rozrywkę

Amfiteatr-plockPłock w województwie mazowieckim to interesujące miasto z ciekawą historią oraz wieloma zabytkami. Są tam miejsca, w których można spędzić czas wolny oglądając kawałek historii. A są nim kamienice, dawne kościoły oraz wiele innych zabytkowych budowli. W Płocku znajdziemy również wiele pubów i restauracji, w których możemy zatrzymać się na chwilę, zregenerować siły i zająć się albo dalszym zwiedzaniem albo odpocząć przed pracą, która czeka nas dnia następnego. Ale czasami mamy ochotę się rozerwać. Również i w tym zakresie Płock ma niemało do zaoferowania.

Typowym miejscem spędzania wolnego czasu jest deptak miejski czyli ulica Tumska. Niegdyś ulica handlowa łącząca ważne części miasta dziś jest deptakiem wyłączonym z ruchu ulicznego. Na ulice tej, podobnie jak w innych częściach znajdziemy liczne bary i restauracje, w których możemy spędzić czas wolny. Ale są również inne miejsca, w których możemy kulturalnie spędzić czas wolny.

Jednym z miejsc, w których można spędzić czas wolny i się rozerwać w Płocku jest Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. Teatr ten istnieje od dziewiętnastego stulecia. Jego dzieje były burzliwe, a to dlatego, że Niemcy rozebrali budynek, w którym dotychczas mieścił się teatr, a następnie dzięki wysiłkom lokalnej społeczności powołano nowy. Z teatrem tym związanych jest wielu aktorów, z których część nawiązało stałą współpracę. Innym takim miejscem, w którym możemy udać się na spektakl albo obejrzeć ciekawy koncert jest Amfiteatr w Płocku. Jest on w stanie pomieścić 3000 widzów. Leży u stóp wiślanej skarpy co tworzy majestatyczny efekt. Nocą przy odpowiednim oświetleniu amfiteatr prezentuje się pięknie.

A jeżeli ktoś ma ochotę posłuchać muzyki poważnej to godnym polecenia miejscem będzie Płocka Orkiestra Symfoniczna im. Witolda Lutosławskiego. Powstała ona w roku 1977. Jest ona między innymi organizatorem Letniego Festiwalu Muzycznego w Płocku. Od roku 1999 jest ona organizatorem Letniego Festiwalu Muzycznego w Płocku. Na Starym Rynku możemy obejrzeć koncerty, które się wtedy odbywają. A Stary Rynek to kolejne godne odwiedzenia miejsce w Płocku.

Jeżeli ktoś lubi pozwiedzać pozostałości po dawnych czasach to w Płocku znajdzie Muzea, które zapewniają mu ciekawe atrakcje wizualne. Do wyboru mamy Muzeum Żydów Mazowieckich, Muzeum św. Faustyny, Muzeum Diecezjalne, Muzeum Małachowianki oraz Muzeum Mazowieckie. A jeżeli chcemy obejrzeć film to możemy udać się do kina Novekino Przedwiośnie, które znajduje się na ulicy Tumskiej pełniącej funkcje miejskiego deptaka oraz kino Helios. To kino składa się z pięciu sal i oferuje 1010 miejsc, znajduje się na ulicy Wyszogrodzkiej. Z kolei Novekino Przedwiośnie składa się z czterech sal mających 823 miejsca.

A na tym wcale nie koniec. Płock jest miastem, w którym nie brakuje atrakcji i jest gdzie spędzać wolny czas. A jeżeli dodamy do tego liczne zabytki to mamy piękne miasto, w którym miło jest odpocząć.


Dodaj komentarz