Zwiedzanie i odpoczynek

Kościół_św._Aleksandra_w_PłockuPłock – stutysięczne miasto położone w wojewódzkim mazowieckim. Jest to miejsce, w którym znajdziemy wiele atrakcji w postaci zabytkowych budowli. Dotyczy to zarówno obiektów sakralnych, jak również innych. Miasto to sięgające swoimi korzeniami tysiąca lat posiada wiele ciekawych budowli, a nawet dwa miejsca pełniące funkcje rynku. Jeśli chodzi o wyznanie – znajdzie się tutaj miejsce zarówno dla katolików, jak również buddystów. A i przedstawiciele innych wyznać również znajdą coś dla siebie w Płocku. Rzecz jednak w tym, że w mieście znajdziemy wiele budowli stanowiących central kultu religijnego.

Miłośnicy obiektów sakralnych będą mieli co zwiedzać w Płocku. Znajdą oni tam wiele świątyń, bazylik, kościołów, sanktuariów itp. Znajdzie się tam również Mała Synagoga. Znajduje się ona na ulicy Józefa Kwiatka 7. Jest to piękny budynek klasycystyczny. Synagoga jest murowana. Cechuje ją bogactwo form i kształtów. Znajdziemy tam wiele unikalnych rozwiązań.

W Płocku znajdziemy przede wszystkim wiele świątyń rzymskokatolickich. Zaliczyć do nich możemy kościół św. Aleksego znajdujący się na Trzepowie, bazylikę katedralną pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP na Starym Mieście, kościół św. Benedykta na Radziwie i wiele innych. Ponadto znajdziemy świątynie ewangeliczne i ewangelickie, prawosławne, cmentarzy i inne. W Płocku działają również związki buddyjskie. Są tam dwie szkoły – Szkoła Zen Kwan Um w Polsce oraz Buddyjski Związek Diamentowej Drogi Linii Karma Kagyu.

Płock jest miastem, w którym odnajdą się przedstawiciele różnych religii, osoby zainteresowane sportem, osoby chcące miło spędzić czas wolny oraz osoby lubiące pozwiedzać. Świątynie i cmentarze to tylko jedne z wielu miejsc, które można zwiedzać, właściwie w całym Płocku znajdują się przeróżne atrakcje widokowe. W wolnych chwilach można udać się na ulicę Tumską będącą miejskim deptakiem, na Stary Rynek, Molo i wiele innych miejsc. W Płocku można i zwiedzać i miło spędzić czas wolny. Nie brakuje restauracji, hoteli, różnych lokali gastronomicznych, pubów itp. A jak ktoś chce obcować z naturą to Płock również ma niemało do zaoferowania. Są tutaj miejsca, w których odbywają się imprezy kulturalne na wysokim poziomie, które przyciągają zarówno osoby z samego Płocka, jak również z innych miejscowości. A niektóre z nich to imprezy cykliczne.

Warto również wspomnieć o tym, że Płock przez krótki okres w dziejach był stolicą państwa polskiego, a było to w latach 1079 – 1138. Jest to tysiącletnie miasto trwale wpisane w kulturę polską. Miasto mające swoją historię i dokonania, czego świadectwem są liczne zabytki. Tak więc zwiedzając to miasto zwiedzamy również kawałek polskiej historii, dowiadujemy się czegoś o historii naszego państwa. Podróż do Płocka może być połączeniem przyjemnego z pożytecznym. Możemy wiele się tam nauczyć przy okazji miło spędzając czas.


Dodaj komentarz