Płockie wiadomości

Miejska codzienność w Płocku zwłaszcza w wakacje przeżywa niesamowite wrażenia. 9 sierpnia do Płocka zawitało Lato z Radiem, gdzie można było spotkać taką gwiazdę jak np. Ewelina Lisowska. Młoda artystka rozgrzewała publiczność, podnosząc ich temperaturę ciała jeszcze o kilka stopni. Widać było zaangażowanie ze strony fanów, po tym jak wspólnie śpiewali z wykonawczynią. Kolejną gwiazdą publiczności była Kayah. Miejska Publiczność miała okazje posłuchać nie tylko przebojów uzdolnionej artystki(kto dzisiaj nie zna prawy do lewego), ale również wypowiedzi na tema Płocka. Kayah stwierdziła, że za każdym razem, gdy odwiedza to miasto, miasto wygląda jeszcze piękniej, niż rok temu.

Miejska codzienność w Płocku mieszkańcy mogą wziąć udział w głosowaniu na kolej z Płocka do Modlina. Jest to bardzo ważne przedsięwzięcie dla rozwoju miasta, co budowa stalowego mostu przez Wisłę. Płock można porównać z Siedlcami, które mimo iż mają słabiej rozwinięty przemysł, mają o wiele mniejsze bezrobocie, ponieważ mają doskonałe połączenie z Warszawą, które wykorzystuje mnóstwo osób poszukujących pracy. Gdyby udało się połączyć dojazd pociągiem do Warszawy, Płock zdecydowanie szybciej zacząłby się rozwijać biznesowo, jak i turystycznie.

Będą likwidować jedną z miejskich spółek Cifal. Miejska codzienność w Płocku, to między innymi bardzo ważna decyzja dotycząca tej spółki. Jak się okazuje jej funkcjonowanie nie jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż spółka pożera mnóstwo pieniędzy, a rada miasta musi poważnie się zastanowić, czy finansować jeszcze to przedsięwzięcie, czy może rozwiązać spółkę. Cidal zajmuje się głównie szkoleniami, ale były wiceprezydent uważa, że nie da się propagowania wiedzy przełożyć na wartości materialne. Wielu mieszkańców uważa, że koszty są zbyt wysokie, a inna część społeczeństwa w ogóle nie wie nic o jej istnieniu.

Miejska codzienność na komisariacie policji w Płocku. Funkcjonariusze odnotowali bardzo dziwne zjawisko, bo jedna z osób, która pod wpływem alkoholu kierowała pojazdem, ku zdziwieniu policjantów sama zadzwoniła na numer policji. Oprócz tego zostało zatrzymanych jeszcze trzech sprawców, którym odebrano prawo jazdy. Ogólny bilans ostatniego weekendu to, aż 10 kolizji. Na izbę wytrzeźwień przywieziono aż 26 osób, był to gorący weekend i mnóstwo wydarzeń, bo akurat gościem Płocka było Lato z Radiem Kayah i Ewelina Lisowska. Oprócz tego typu wydarzeń miejska codzienność to kradzieże dokumentów, plecaka z odzieżą, radio z auta, portfela w hipermarkecie oraz włamanie do jednego z mieszkańców Płocka przy ul. Nowy Rynek, skąd skradziony został sprzęt elektroniczny i Agd oraz odzież.

Niestety miejska codzienność to również śmierć. Mieszkańcy musieli przyjąć informacje o dramacie, jaki rozegrał się 8 sierpnia koło Płocka, dokładnie w Gorzewie. Młody mężczyzna w wieku 19 lat utonął w Jeziorze Białym. Nie ma jeszcze oficjalnych informacji, ale z tego co ustala policja, wynika, że chłopak utonął około 20 metrów od brzegu. Oprócz niego było jeszcze trzech kolegów, którzy pojechali na wypoczynek. Jednak z informacji przechodniów i przypadkowych świadków, jasno dobiegają informacje, że mężczyźni spożywali alkohol i to jest nieoficjalnie najprawdopodobniejszą przyczyną śmierci.


Dodaj komentarz